Zapůjčení dodávky k práci i na dovolenou

Dodávky Procházka

Zapůjčení dodávky k práci i na dovolenou

19.04 2022

Ať už potřebujete dodávku ke své práci nebo na výlet s rodinou nebo přáteli, vždy se můžete obrátit na půjčovny dodávek, které pro vás vyberou tu nejvhodnější a zároveň vám ji zapůjčí za velmi výhodných podmínek.

Dodávky Procházka

Cestujte, kamkoliv jen chcete

Všechny dodávky a další užitné vozy, které prověřené půjčovny zapůjčují, jsou ve skvělém stavu a nenesou žádnou závadu. Proto si můžete být jistí, že se nic neporouchá a vaše cesta půjde přesně podle plánu. S dodávkou lze cestovat po Česku i do zahraničí, po zemích Evropské unie. V případě cesty do zahraničí byste ale tuto skutečnost měli půjčovně nahlásit, bát se ale ničeho nemusíte, žádný příplatek vás nečeká. Dobré je se ovšem s půjčovnou domluvit i na tom, zdali budete řídit pouze vy nebo i někdo jiný. Většina půjčoven po vás sice nebude chtít příplatek za druhého řidiče, ale někdy se to stát může. Vše je pouze o domluvě. Výhodou zapůjčených dodávek je navíc to, že na sobě nemají žádné polepy ani reklamy.

 

Náležitosti, které je zapotřebí splnit

Vybírat můžete z dodávek menších i větších rozměrů. Nevíte si s výběrem rady? Pak si nechte poradit od zkušených pracovníků. Sdělte jim důvod zápůjčky dodávky a oni vám poradí, která je pro vás tou nejvhodnější. Jednotlivé vozy se mohou lišit ve výbavě, počtu míst nebo například v převodovce. Jakmile si vůz vyberete, ať online nebo osobně, nic nebrání v podpisu smlouvy. Ještě předtím je ovšem zapotřebí splnit několik náležitostí:

 

Soukromá osoba

Soukromá osoba při zapůjčení dodávky musí předložit občanský a řidičský průkaz (skupina B). Rovněž musí složit vratnou zálohu, která mu bude vrácena, jakmile vrátí dodávku v původním stavu, nepoškozenou a s plnou nádrží. Zároveň je nutné zaplatit celou výši ceny za zápůjčku předem.

 

Osoba samostatně výdělečně činná

OSVČ předloží občanský a řidičský průkaz a živnostenský list. Rovněž je nutné zaplatit vratnou kauci a cenu za zápůjčku.

 

Právnická osoba

Předkládá občanský a řidičský průkaz, také skládá vratnou zálohu a celou částku za zápůjčku a v neposlední řadě je nutné doložit i výpis z obchodního rejstříku. Nebude-li podpisu smlouvy přítomen jednatel, přineste si i notářsky ověřenou plnou moc, která vás opravňuje půjčit si dodávku na firmu.

Složení vratné kauce

Kauce dosahuje výše několika tisíců korun (někdy desetitisíců) a částka za zápůjčku se většinou platí v hotovosti, převodem na účet anebo bankovním převodem, jakmile vám bude vystavena faktura. Vratná kauce vám pak bude vrácena buď na platební kartu anebo v hotovosti, samozřejmě záleží na tom, jakým způsobem jste kauci skládali.

 

Dodávka vám bude zapůjčena s plnou nádrží, není-li stanoveno jinak. A tak se také počítá s tím, že ji s plnou nádrží zase vrátíte. Pokud byste ji vrátili jen s poloprázdnou nádrží nebo prázdnou, může vám půjčovna naúčtovat dodatečný poplatek, který budete mít rovněž stanovený ve smlouvě.

 

Pojistnou událost řešte přes zákaznickou linku

Naštěstí nic jiného než samotnou zápůjčku vozidla řešit nemusíte. V ceně zapůjčení vozu máte zahrnuto povinné ručení, silniční daň, dálniční známku a také asistenční službu, kdyby se vám stala jakákoliv nepředvídatelná událost. Nastane-li cokoliv nečekaného, nezapomeňte vše řádně zdokumentovat. O možné spoluúčasti na nehodě se informujte v samotné půjčovně. Každá si stanovuje své vlastní podmínky.

 

Všechny dodávky jsou rovněž chráněny proti odcizení a to prostřednictvím vyhledávacího systému. Bude-li vás zajímat cokoliv dalšího, co souvisí se zapůjčením vozu nebo jeho vrácením, neváhejte se zeptat odborných pracovníků. Se vším vám vyjdou maximálně vstříc.