Dlouhodobý pronájem osobního automobilu

Dlouhodobý pronájem osobního automobilu neboli operativní leasing je služba vhodná pro každého, kdo potřebuje automobil k běžnému a pravidelnému užívání, avšak nechce vlastnit automobil vlastní. Oproti klasickému leasingu, kdy si automobil postupně splácíte, u operativního leasingu platíte nájem – velmi jednoduše řečeno. Velkou výhodou dlouhodobého pronájmu osobního automobilu ve formě operativního leasingu jsou nižší náklady na provoz automobilu, ale i služby kolem. Pokud vám nevadí, že automobil nebude vaším majetkem a oceníte, že se o něj bude naše autopůjčovna starat za vás, jistě tuto službu oceníte.

Klasický leasing vs. operativní leasing

Klasický leasing znamená, že budeme platit splátky, po jejichž splacení bude automobil naším majetkem. U operativního leasingu budete automobil provozovat a platit za něj nájem. Dlouhodobý pronájem osobního automobilu se rovná operativnímu leasingu. A jaké jsou výhody této služby?
Nebudete se muset starat o pokles hodnoty automobilu, který je způsoben jeho provozem a užíváním. Díky pronájmu automobilu získáte daňové výhody, splátky vozidla budou současně brány jako nákladové položky. Nebudete se muset zabývat výměnou pneu a jejich uskladněním – uděláme to za vás. V ceně je i údržba a opravy vozidla, dále pak nonstop asistenční služby. Nemluvě o plném pojištění s nulovou odpovědností. V případě, kdy bude vám pronajaté vozidlo poškozené, odcizené nebo po nehodě, poskytneme vám náhradní vozidlo.

Pro koho je dlouhodobý pronájem osobního automobilu vhodný?

Službu dlouhodobý pronájem osobního automobilu využívají jak osoby jednotlivě, tak i firmy, které náklady následně odepisují. Vzhledem k tomu, jak rychle se automobilové trendy mění, je operativní leasing vhodný i pro jednotlivce.